Nyt tag Aalborg

Nyt tag Aalborg og Nordjylland, der giver værdi til din ejendom

Hvis du skal have et nyt tag i Aalborg eller et andet sted i Nordjylland, så er det væsentligt, at du overvejer, hvad for et tag der bedst passer til dit hus.

Hvis du gerne vil have et nyt tag i Aalborg, så er det ikke nemt at finde ud af, hvad for et tag, man skal vælge. Hos Kjærsgaard & Simonsen ApS er vi altid klar til at give dig en hjælpende hånd. Vi kan give dig den nødvendige sparring med hensyn til design og det materiale, som taget skal udføres i. Det kan føre til et slutresultat, der giver værdi til din ejendom.

Kjærsgaard & Simonsen ApS er et velkendt tømrer- og murerfirma, som blev grundlagt i 1973. Vi har stor erfaring med taglægning. Vores firma beskæftiger ca. 60 medarbejdere. Udover renovering af tag tilbyder vi udskiftning af døre og vinduer, nybyggeri og hovedentreprise, tømrer- og murerarbejde samt renovering af villaer og forsikringsskader. Som du kan se, er vi et meget alsidigt firma.

Så hvis du kunne tænke dig et nyt tag i Aalborg eller et andet sted i Nordjylland, er Kjærsgaard & Simonsen ApS det oplagte valg. På den måde opnår du det, du ønsker dig. Det kan godt være, at du fx har planer om at udnytte førsteetagen bedst muligt ved at øge tagets hældning. Har du en klar idé om, den tagbelægning, du kunne tænke dig eller om der skal integreres ovenlysvinduer i taget. Hos Kjærsgaard & Simonsen ApS kan vi sørge for, at din drøm om et nyt tag i Aalborg går i opfyldelse.

Kjærsgaard & Simonsen ApS tilbyder nyt tag i Aalborg og Nordjylland

Hos Kjærsgaard & Simonsen ApS kan vi udføre alle typer tagarbejde. Det kan være sig tagmontage, lægning af alle typer nyt tag, udskiftning af undertag, renovering af tag, kvistinddækning, vindskedeinddækning, tagrender og skorstensinddækning. Fordi vi har mange års erfaring med tagrenovering i Nordjylland, har vi i tidens løb lagt alle slags tag. Vi har fx erfaring med tagpaptag, tegltag, ståltag, eternittag, skifertag, Decra-tag m.m. Et nyt tag i Aalborg kan vi altid lægge eller montere for dig. Vi bryster os af, at vores håndværkere har sans for detaljer og levere et veludført stykke arbejde hver gang. Så hvis du vælger os, kan du være sikker på, at dit byggeprojekt er i kyndige hænder. Kontakt Kjærsgaard & Simonsen ApS i dag på tlf.:+45 98293977 og indhent et uforpligtende tilbud. Du må også gerne skrive til os på mail: info@ks-aps.dk