UDSKIFTNING AF VINDUER

NYE VINDUER?

Et bedre indeklima, lavere varmeregning og et flottere look er nogle af de fordele, du opnår, når du udskifter vinduerne.

Derfor kan der være rigtig god grund til at skifte vinduerne ud og dermed opnå bedre isolering, også selvom du ikke direkte oplever problemer med de eksisterende vinduer. Og med håndværkerfradraget, som regeringen har indført, er der lige nu ekstra god grund til at få tømreropgaverne fikset. Læs mere her.

UDSKIFTNING AF VINDUER I NORDJYLLAND

​Hos Kjærsgaard & Simonsen har vi stor erfaring med udskiftning af alt fra træ til træ/alu og plast. Vi samarbejder med en række forskellige leverandører, som blandt andet tæller Hvidbjerg Vinduet, Velfac og Krone Vinduer. Dermed kan vi med sikkerhed tilbyde præcis den type vinduer, du ønsker.

Lad os rådgive dig, så du får de vinduer, der bedst passer til dig. Ring på telefon 98 29 39 77 for at høre mere.